Voor de allerjongste judoka’s van Judo Ryu Rijkse werd er op zaterdag 24 januari een randoritoernooi gehouden. Doel hiervan is op een plezierige manier kennis te maken met de judowedstrijdsport.
De puntentelling ligt anders dan de gebruikelijke (echte) wedstrijden, om het leerproces ruimte te geven. Daarbij wordt met de judoka’s na iedere partij gesproken over de uitslag (wie denken jullie dat de meeste punten heeft gemaakt?), zodat ze leren met verlies/winst om te gaan. Uiteindelijk gaan beide judoka’s naar de tafel om hun behaalde punten (winst 5, gelijkstand 3, verlies 2) door te geven.
De jonge judoka’s hebben leuke randori’s laten zien en hadden er plezier in. Voor iedereen was er na afloop een mooie medaille.




